Технології легкої промисловості
З 2007 року кафедра ТД здійснює підготовку фахівців за спеціальністю “Технології легкої промисловості”, яка увібрала в себе кращі інженерні розробки в галузі легкої промисловості. Студенти даної спеціальності після закінчення навчання отримують кваліфікацію інженера-технолога та можуть працевлаштуватися як:
- Інженери—технологи;
- Інженери—конструктори;
- Інженери з підготовки виробництва;
- Конфекціонери;
- Начальники виробничої дільниці;
- Начальники виробничої лабораторії;
- Начальники виробничого цеху на швейних підприємствах, підприємствах побутового обслуговування, на малих підприємствах усіх форм, які займаються випуском одягу та швейних виробів різного призначення.
Навчальний план з даної спеціальності включає наступні дисципліни: дисципліни загально-інженерної підготовки, а також спец. дисципліни: матеріалознавство швейних виробів, конфекціонування, технологія швейних виробів, основи конструювання швейних виробів, управління якістю швейних виробів, малюнок і основи композиції, проектування швейних підприємств, основи САПР одягу та інші.
Серед професійних умінь майбутніх фахівців:
- Здійснювати аналіз суспільно-політичних відносин, національних і міжкультурних цінностей, формувати адекватну модель соціальної поведінки, демонструвати власну світоглядну позицію.
- Розв’язувати типові технологічні та технічні задачі в галузі легкої промисловості.
- Здійснювати аналіз техніко-економічних показників технологічних процесів в галузі легкої промисловості.
- Здійснювати вибір сировини, матеріалів, технологічних процесів та режимів, виконувати необхідні розрахунки, моделювати та розробляти технології виробництва продукції в галузі легкої промисловості.
- Планувати та організовувати власну професійну діяльність, а також діяльність підлеглих.
- Використовувати сучасні програмні засоби CAD/CAM/CAE в галузі легкої промисловості.
- Самостійно виконувати трудові процеси на виробництвах легкої промисловості.
- Включатися у взаємодію з іншими суб’єктами виробничого або освітнього процесів, налагоджувати зв’язки у колективах, а також конструктивно розв’язувати конфліктні ситуації, володіти методами керування колективом.
- Здійснювати експлуатацію, модернізацію, удосконалення технічного обладнання в галузі легкої промисловості.
- Здійснювати власну професійну діяльність у відповідності до правових норм, вимог соціальної та корпоративної безпеки, безпеки життєдіяльності, збереження здоров’я та навколишнього середовища.
Випускники можуть обіймати такі посади: технолог підприємства легкої промисловості, технік-лаборант, технік з підготовки виробництва, технолог (текстильна та легка промисловість), конструктор одягу, інспектор з якості, інші фахівці в галузі легкої промисловості, конфекціонер, дизайнер-виконавець одягу, художник-конструктор, художник-костюмер.
Фахівці в області швейних виробів – затребувані фахівці в усі часи з гідною заробітною платою.