Сучасні дизайн технології

На кафедрі Технологій і дизайну активно впроваджується підготовка студентів з формуванням компетенцій в галузі тривимірного комп’ютерного проектування і протипування. В нашому розпорядженні комп’ютерний клас, оснащений сучасним ліцензованим програмним забезпеченням з 3D моделювання. Студенти набувають компетенцій як в галузі композиційних рішень, так і в галузі побудови власних тривимірних презентацій.
Рисуно2Рисунок1

Всі спроектовані тривимірні об’єкти в програмі тривимірного моделювання студенти мають змогу виготовити за допомогою 3D принтера, що працює на кафедрі. Якість, точність, ефективність виготовлення дизайн-проектів на 3D принтері є важливою складовою частиною наукової роботи кафедри. На цьому пристрої за допомогою методів швидкого протипування виготовляються як художні моделі, так і складні функціональні деталі.Рисуно6IMG_0506
Враховуючи особливості спеціальності Професійна освіта. Дизайн, (спеціалізація Дизайн одягу) важливою складовою підготовки спеціалістів є вимірювання складних просторових об’єктів, до яких відноситься тіло людини. Традиційно ці вимірювання відбуваються за допомогою вимірювальної стрічки або інших механічних засобів. Сучасні підходи до вимірювання передбачають використання 3D сканерів, які є досить коштовними. На нашій кафедрі розроблені і розвивається методика використання доволі недорогих засобів тривимірного сканування для створення об’ємних форм і їх вимірювання.

сканБезымянный1
Для засобів тривимірної реклами використовується голографічна піраміда, що також вивчається і використовується студентами спеціальностей кафедри. В цьому пристрої у просторі формується зображення тривимірного об’єкту, що може рухатися і змінюватись.

Захваченный кадр 4

Окремим напрямом наукової і педагогічної роботи є створення тривимірної форми текстильних матеріалів за рахунок спеціального розподілу температур, що контролюються сучасними засобами пірометрії і термовізії.

Рисун4  Рисуно3